TRX

کمی صبر کنید...
ترتیب نمایش:


بند تی آر ایکس

ورزش تی آر ایکس در سال 2011 توسط شخصی به نام آقای هنریک اختراع شد. تی آر ایکس ورزشی از است ه با استفاده از یک بند به نام بند تی آر ایکس TRX انجام می شود. بند مخصوص این ورزش شبیه به بند هایی است که در چتر بازی مورد استفاده قرار می گیرد. این بند نباید پاره شود، زیرا به بدن فرد آسیب وارد می کند، بنابراین باید مقاومت بالا داشته باشد و اصلا الاستیک (کشسان) نباشد.  بند مخصوص ورزش تی آر ایکس اصلا شبیه به یک بنده معمولی نیست، بلکه در حالت ظاهری شبیه به یک هفت انگلیسی یا هشت فارسی می باشد. این بند در قسمت پایین دارای دو دسته می باشد که می تواند با گرفتن این دو دسته شروع به کار کرد. بند های بلند تی آر ایکس و همچنین دسته های آن قادر هستند وزن 350 کیلو گرم را نیز تحمل کنند. هدف از تمرین با بند های تی آر ایکس افزایش چربی سوزی و کاهش وزن، بالا بردن هماهنگی عضلات، افزایش تحرک، قوی کردن و از بین بردن ضعف عضلات، افزایش انعطاف پذیری و آمادگی جسمانی خواهد بود. نکته جالب اینجا است که ورزش تی آر ایکس هیچ گونه محدودیت سنی به همراه نداشته و تمامی افراد قادر هستند از آن استفاده کنند.

بند تی آر ایکس TRX
زیر و بم بند تی آر ایکس

بند تی آر ایکس در هر جایی که باشد چه در منزل و چه در باشگاه می تواند یک آغاز مناسب برای کسانی باشد که تا کنون ورزش نکرده اند. نکته جالب توجه اینجا است که هر شخصی می تواند یک بند تی آر ایکس را به قیمت خیلی مناسب تهیه کند و یک ورزش خانگی را در منزل راه بی اندازد. قدرت فرسودگی بند تی آر ایکس بسیار ضعیف است، حتی اگر روزی چند بار آن هم توسط چند نفر مورد استفاده قرار گیرد، در نهایت ممکن است پس از 7 سال بتوان آن را تعویض کرد. البته استفاده حرفه ای از بند تی آر ایکس عمر آن را بین 3 تا 5 سال تخمین خواهد زد که باز هم نسبت به سایر وسایل ورزشی می توان عنوان کرد که بند تی آر ایکس یک وسیله ورزشی مقاوم است.

تمرین با بند تی آر ایکس TRX

تمریناتی که در بدن سازی انجام می شود با وزنه یا دمبل و یا حتی دستگاه های پرس سینه و غیره صورت می گیرد؛ اما در ورزش تی آر ایکس صرفا یک عدد بند تی آر ایکس در اختیار ورزشکار قرار دارد. در این ورزش با استفاده از وزن بدن می توان با بند تی آر ایکس تمرین کرد. به عنوان مثال می توان پرس سینه انجام داد. باید دقت کرد که در این ورزش تعداد دفعات تکرار کردن یک حرکت مهم نیست، بلکه تعداد ثانیه هایی که ورزش انجام می شود اهمیت دارد. نکته جالب تر این است که کار کردن با بند تی آر ایکس 5 برابر بدن سازی کالری سوزی دارد و می تواند در کنار یک تغذیه صحیح منجر به لاغری شود.

اسپرت کالا وب سایتی معتبر برای خرید بند تی آر ایکس

برای خرید بند تی آر ایکس به یک وب سایت ورزشی معتبر نظیر اسپرت کالا نیاز می باشد. بند تی آر ایکس ساخته شده از متریال با کیفیت در وب سایت اسپرت کالا موجود می باشد. این وسایل ورزشی بسیار مرغوب هستند و قابل مقایسه با برند های روز اروپایی هستند.

دسته‌بندی