چتر سرعتی

کمی صبر کنید...
ترتیب نمایش:


چتر سرعت

یکی از ابزار های پر مخاطب که این روز ها در بین ورزشکاران بسیار مورد توجه قرار گرفته است، چتر سرعت می باشد. این چتر سرعت بیشتر توسط آن دسته از ورزشکارانی که می خواهند قدرت و سرعت خود را افزایش داده و بهبود دهند مورد استفاده قرار می گیرد. برخی افراد فکر می کنند که این چتر های سرعتی صرفا برای آن دسته از دوندگانی مناسب خواهد بود که قصد انجام مسابقات دو سرعتی را دارند. این در حالی است که برای افرادی که در حوزه دو استقامتی نیز فعالیت دارند، استفاده از چتر سرعت می تواند مفید واقع شود.

زیر و بم چتر سرعت

چتر سرعت تشکیل شده از یک تیکه پارچه مرغوب است که بر اساس یک سیستم عامل جالب به دور کم دونده بسته می شود. سپس با دویدن دونده این چتر سرعت در پشت دونده قرار می گیرد. همان طور که چتر های نجات هنگام پرش از هواپیما به فرد کمک می کنند تا سقوط نکنند، زیرا نیرویی به سمت بالا اعمال می کنند. چتر های سرعتی نیز با ارائه یک نیرو به سمت دوند آن هم خلاف جهت حرکتش باعث می شوند تا سریع تر و با قدرت بیشتری نسبت به دویدن اقدام نماید. چتر های سرعت در سایز های مختلفی وجود دارند که بر اساس سطح فعالیت و توان ورزشکار متفاوت خواهند بود. این چتر ها قابلیت کوچک شدن و قابلیت جا به جایی به مکان های مختلف را نیز دارند.

چرا باید از چتر سرعت استفاده کرد؟

اگر ورزشکاری به دنبال ارتقای سطح توانایی و عملکردش است، می تواند برای بهبود قدرت و سطح عملکرد خود از چتر سرعت استفاده کند. در کنار بهبود عملکرد ورزشکار، استفاده از چتر سرعت می تواند به ورزیده شدن و افزایش قوای عضلانی ورزشکار نیز کمک شایانی بکند. میزان قدرتی که چتر سرعت به عضلات ورزشکار می دهد، بسیار مشابه حرکت کردن در سربالایی و دامنه کوه می باشد. دو نوع فیبر عضلانی در بدن انسان وجود دارد، فیبر های تند انقباض و فیبر های کم انقباض. چتر سرعت برای ساختن فیبر های تند انقباض مناسب می باشد. این نوع فیبر ها برای عملکرد های سرعتی و قدرتی بسیار کاربردی هستند، به همین منظور افرادی که در ورزش دو سرعتی فعالیت دارند به میزان بسیار زیاد از چتر سرعت استفاده می کنند. در کنار این ورزشکاران افرادی که به ورزش های والیبال، فوتبال، بسکتبال، ساکر و غیره می پردازند نیز نیازمند تقویت عضلات تند انقباض بوده و در نتیجه می توانند از چتر سرعت استفاده کرده تا فیبر های عضلانی خود را تقویت نمایند.

چگونه می توان چتر سرعت را تهیه کرد؟

برای تهیه وسایل ورزشی نظیر چتر سرعت که در ساخت آن ها باید موارد فنی به صورت کامل رعایت شود، می بایست به یک وب سایت معتبر نظیر اسپرت کالا مراجعه کرد. همچنین اقدام در جهت خرید آنلاین می تواند علاوه بر صرفه جویی در زمان و هزینه ها به رعایت بهداشت در زمان همه گیر شدن ویروس کرونا نیز کمک کند. چتر سرعتی دولایه Agilinex از جنس پلاستیک و برزند در اسپرت کالا موجود می باشد. برند Agilinex با ارائه وسایل ورزشی ساخته شده از متریال با کیفیت قابل رقابت با برند های روز اروپایی می باشد.

دسته‌بندی