توپ چابکی

کمی صبر کنید...
ترتیب نمایش:


توپ چابکی

این روز ها تناسب اندام و صد البته تحرک بدن بسیار مورد نظر ورزشکاران چه زن و چه مرد قرار گرفته است. چابکی نیز یکی از ویژگی های مهم ورزشی است که این روز ها طرفداران خاص خود را دارد و توپ چابکی یکی از ابزارهایی است که به ما در این زمینه کمک می کند. به توانایی ورزشکار در تغیر حرکت و سرعت در شرایط کنترل شده اطراف چابکی گفته می شود. برای اینکه بدن فرد بتواند حالت چابکی را درک نماید، می بایست به هر آنچه در محیط اطرافش وجود دارد، به صورت سریع پاسخ دهد و از توپ چابکی در این زمینه استفاده کند.. به این معنا که بدن ورزشکار سریعا اطلاعات را دریافت کرده و در نهایت برای حفظ تعادل اطلاعات را به موقعیت بدن تبدیل خواهد کرد. چابکی در واقع سریعا حرکت کنونی شما را به حرکت بعدی تبدیل می کند. به عنوان مثال اگر یک ورزشکار بخواهد با توپ چابکی چابک باشد، می تواند سریعا با تغییر جهت توپ حالت بدنی خود را نیز تغییر دهد. بنابراین چابکی یک امر لازم برای ورزشکاران می باشد. برای دست یافتن به این چابکی ورزشکاران باید تمرینات چابکی را با وسایل چابکی مخصوص همچون توپ چابکی انجام دهند.  به عنوان مثال یک سری از ورزش ها نظیر والیبال، بسکتبال، تنیس و غیره نیازمند واکنش سریع بازیکن نسبت به حرکت توپ می باشند، بنابراین لازم است که بازیکن چابک باشد یا حتی تمرینات چابکی  با همچین وسایلی چون توپ چابکی انجام داده باشد.

توپ چابکی agility ball

چه عواملی می تواند بر چابکی با استفاده از توپ چابکی فرد تاثیرگذار باشد؟

پیشرفت علم ورزش کمک کرده تا بتوان تعیین کرد که عوامل متعددی بر میزان چابکی بدن یک ورزشکار موثر می باشد. این عوامل عبارت اند از:

  • وزن بدن: هر چه یک ورزشکار سنگین وزن تر باشد، در نتیجه میزان چابکی بدنی آن حین انجام تمرینات و مسابقات کمتر خواهد بود.
  • محدوده سنی: دو محدوده سنی کودکی و نوجوانی از محدوده های سنی هستند که در آن ها چابکی افزایش خواهد یافت. این در حالی است که در محدوده سنی بزرگسالی میزان چابکی افراد کاهش می یابد.
  • جنسیت: از نظر تفاوت های جنسیتی که بعد از بلوغ در خانم ها و آقایان پدید می آید، جنس مذکر نسبت به جنس مونث از چابکی بیشتری بر خوردار است.
  • میزان قد: هر چه میزان قدر بازیکن بلند تر باشد، میزان چابکی کمتری دارند نسبت به ورزشکاران با قد کوتاه تر یا متوسط.
    چرا باید از توپ چابکی استفاده کرد؟
    یکی از وسایل کاربردی و بسیار پر طرفدار برای انجام دادن تمرینات چابکی استفاده از توپ چابکی است. توپ چابکی یک توپ نرم و در ابعاد کوچک است که ورزشکار می تواند در حین انجام تمرینات خود با استفاده از این توپ میزان تحرک و چابکی خود را ارتقا دهد. به عنوان مثال خم شود، توپ را بردارد و سمت های مخالف پرت کند. با به زمین خوردن توپ چابکی، هر بار به یک سمت پرت خواهد شد و ورزشکار باید بتواند با تحرک زیاد توپ را گرفته و مجددا پرتاب نماید.

اسپرت کالا، برندی معتبر برای خرید توپ چابکی

برای صرفه جویی در زمان و همین طور هزینه ها و در نهایت هم رعایت بهداشت در ایام همه گیر شدن ویروس کرونا، بهتر است تا وسایل ورزشی را از وب سایت های معتبری نظیر اسپرت کالا تهیه کنیم. توپ چابکی Agilinex (وزن 345 گرم) و همین طور توپ چابکی VX (وزن 100 الی 356) در دو سایز بزرگ و کوچک در اسپرت کالا موجود می باشند. برند های Agilinex و VX با ارائه وسایل ورزشی ساخته شده از متریال با کیفیت قابل مقایسه با برند های روز اروپا می باشد.

دسته‌بندی