کیسه شنی

کمی صبر کنید...
ترتیب نمایش:


کیسه شنی

کیسه شنی یکی از وسایل ورزشی که شاید نسبت به سایر موارد کمتر مورد توجه قرار گرفته است. اما نکته جالب اینجا است که برای درک تمرینات کاربردی هر شخص بدن ساز و همچنین مربیان نیازمند تمرین با کیسه شنی خواهند بود. برای استفاده از کیسه شنی و تمرین با آن باید به صورت کامل آموزش دیده تا استفاده از آن نتیجه عکس ندهد و منجر به آسیب دیدگی در بدن نشود. یکی دیگر از نکات جالب در رابطه با این وسیله، آن است که بسیاری از ورزشکاران و حتی افرادی که در نیروی نظامی فعالیت دارند، از کیسه شنی استفاده می کنند.

کیسه شنی
آشنایی بیشتر با کیسه شنی

کیسه شنی از یک پارچه ضد آب محکم که دوخت بسیار خاصی دارد تشکیل شده است. داخل این کیسه از شن نرم و ریز پر شده است. استفاده از کیسه شن به صورت حمل کردن یا در ترکیب با سایر تمرینات به فرد آموزش می دهد تا قوای خود را برای انتقال نیرو در حین انجام تمرینات مورد استفاده قرار دهد. با انتقال نیرو به صورت هدفمند، کیفیت انجام حرکات ورزشی حین تمرین افزایش خواهد یافت. استفاده مداوم از کیسه شنی توانایی فرد را برای هماهنگی حرکات در حین ورزش بالا خواهد برد.
چگونه از کیسه شنی استفاده کنیم؟
برای استفاده از کیسه شنی می بایست از یک مربی ماهر و آشنا در این زمینه کمک گرفت. البته استفاده از کیسه شنی متناسب با نوع عضله ای به کار گرفته شده حین تمرین متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال دستور العمل استفاده از کیسه شنی برای تمرین عضله چهار سر ران به قرار زیر خواهد بود:
1- حد فاصل قرار گرفتن موقعیت کیسه شنی تا محل تحویل آن می بایست حداکثر 15 متر باشد.
2- دقت شود که کیسه های شنی به دلیل ظاهر و ماهیت شل و بدون فرمی که دارند، به همین منظور می بایست آن ها را با توجه به هدف تمرین حمل کرد. به عنوان مثال در این تمرین از بیشترین پهنا باید آن ها را بلند کرد.
3- هنگام بلند کردن کیسه شنی می بایست به عضلات ران، پا و باسن فشار آورده و پس از بلند کردن کیسه با حداکثر سرعت به سمت محل تحویل کیسه شنی حرکت کرد. هنگام تحویل کیسه می بایست از گذاشتن آن بر روی زمین و همچنین پرت کردن آن خودداری کرد. کیسه را در بهترین حالت می توان بر روی یک سکو که از سطح زمین ارتفاع دارد، قرار داد.

اسپرت کالا برندی معتبر برای خرید کیسه شنی

کیسه های شنی بسیار وسایل مهمی هستند و برای تهیه آن ها می بایست از متریال بسیار با کیفیت استاده شود. بنابراین هر برندی برای خرید کیسه شنی مناسب نخواهد بود. برند اسپرت کالا با ارائه کیسه شنی پنج کیلویی Trendy و همچنین کیسه شنی 5، 10 و 15 کیلوگرمی برند Agilinex برندی مناسب جهت خرید کیسه شنی خواهد بود. برند های Trendy و Agilinex با استفاده از متریال های با کیفیت وسایل ورزشی با کیفیت که قابل مقایسه با برترین برند های اروپایی می باشد، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی خواهند بود.

دسته‌بندی