دارحلقه

کمی صبر کنید...
ترتیب نمایش:


دار حلقه

دارحلقه یا حلقه تعادل یکی از وسایل ورزشی ضروری در ورزش ژیمناستیک می باشد. علت نام گذاری این وسیله آن است که در تمام مدت زمان استفاده از این وسیله، فرد در هوا معلق است و با بدن خود حرکات بالانس مانند را ایجاد خواهد کرد، بنابراین فرد در حین استفاده از این وسیله تعادل بدن خود را حفظ می نماید. دارحلقه برای اولین بار در سال 1842 به عنوان یکی از وسایل مورد استفاده در رشته ژیمناستیک انتخاب شد و تاکنون یکی از وسایل اصلی و  رسمی در مسابقات المپیک ژیمناستیک می باشد.

دارحلقه

ساختار و جنس دار حلقه

ساختار دارحلقه متشکل از دو عدد حلقه که هر کدام از این حلقه ها توسط یک بند محکم به کابل متصل شده و در نهایت به یک فریم فلزی منتهی خواهند شد. حلقه های مورد استفاده از دارحلقه می توانند از جنس چوب، استیل یا حتی پلاستیکی باشند. پس از نصب دار حلقه بر روی فریم فلزی آن ورزشکار می تواند به انجام حرکات آکروباتیک و همچنین بالانس بپردازد. جنس و متریال سازنده این وسیله آن قدر محکم است که با انجام حتی شدید ترین حرکات از جانب ورزشکار هیچ گونه مشکلی پیش نخواهد آمد.

چرا باید از دار حلقه استفاده کرد؟

زمانی که یک ورزشکار از دار حلقه استفاده می کند، به عبارتی در حال استفاده از یک ورزش تعلیقی است. ورزشی که در آن بدن در هوا معلق خواهد شد. استفاده از ورزش های تعلیقی نظیر ژیمناستیک به میزان بسیار زیادی بر عضلات مرکزی بدن تاثیر گذار خواهد بود. عضلات مرکزی بدن از زیر قفسه سینه آغاز و تا قسمت لگن را پوشش خواهند داد، بنابراین تمرکز بر این عضلات شکم شش تیکه را به دنبال خواهد داشت و همچنین به تقویت عضلات در این ناحیه کمک خواهد کرد. درس است که استفاده از دار حلقه به عنوان یک وسیله در ورزش های تعلیقی می تواند به انجام تمرینات قدرتی بالا تنه کمک کند.

چگونه از دار حلقه استفاده می شود؟

دار حلقه بیشتر در باشگاه و مکان های ورزشی عمومی مورد استفاده قرار می گیرد.  در کنار خرید این وسیله می بایست برای نصب دار حلقه در باشگاه از سازه های استاندار آن کمک گرفت. البته در کنار به کار بردن سازه های مخصوص دار حلقه از سازه های سایر وسایل نظیر تی آر ایکس نیز می توان استفاده کرد. در ابتدای تمرینات چون ممکن است بسیاری از ورزشکاران مبتدی باشند و از روی دار حلقه سقوط نمایند، می بایست زیر دار حلقه یک تشک نرم و ورزشی پهن گردد تا پس از سقوط ورزشکار آسیب نبیند. میزان ارتفاع دار حلقه نیز از مین حائز اهمیت است و می بایست متناسب با نوع تمرین ورزشکار تنظیم گردد.

اسپرت کالا وب سایتی معتبر برای خرید دار حلقه

برای خرید وسایل ورزشی حساسی نظیر دار حلقه می بایست به یک وب سایت معتبر نظیر اسپرت کالا مراجعه کرد. در اسپرت کالا دار حلقه برند Agilinex دارای قطر حلقه 23.5 سانتی متر و ساخته شده از دو جنس چوبی (وزن 1300 گرم) و پی وی سی (وزن 1450 گرم) موجود می باشد. برند Agilinex با ارائه وسایل ورزشی ساخته شده از بهترین و با کیفیت ترین متریال ها قادر به رقابت با بهترین برند های روز اروپا می باشد.

دسته‌بندی