طناب ورزشی

کمی صبر کنید...
ترتیب نمایش:


طناب سرعتی

از گذشته تا کنون طناب زدن تفریحی جذاب برای هم بزرگسالان و هم کودکان به شمار می آمده است. طناب ها به طور معمول از دو دسته چوبی یا پلاستیک تشکیل شده اند که این دو دسته از طریق یک بند پلاستیکی به یکدیگر متصل خواهند شد. استفاده از طناب سرعتی در تمرین های مختلفی انجام می شود و ممانعتی برای محل ورزش وجود ندارد، به عنوان مثال طناب سرعتی وسیله ای است که هم در باشگاه و هم در منزل می توان از آن استفاده کرد. طناب ها انواع مختلفی دارند و یکی از انواع طناب های ورزشی، طناب سرعتی می باشد.

طناب سرعتی

طناب سرعتی چیست و چه کاری انجام می دهد؟

طناب سرعتی یا تریپل ایت یک نوع طناب خاص است که هم توسط ورزشکاران با سطوح فعالیت خاص و هم توسط ورزشکاران حرفه ای مورد استفاده قرار می گیرد. این طناب ها بر خلاف طناب های عادی دارای دو دسته ظریف و سبک از جنس آلومینیوم هستند. در قسمت دسته آلومینیومی این طناب قسمتی برای تنظیم طول طناب سرعتی قرار داده شده است. این قسمت یک آچار دارد که به وسیله آن می توان نسبت به تنظیم طول طناب سرعتی اقدام نمود. دو دسته فلزی طناب از طریق یک کابل فلزی مقاوم و انعطاف پذیر به یکدیگر متصل می شوند. در مجموع وزن کلی طناب های سرعتی بسیار سبک است و همین امر و دسته چرخان آن ها در حین طناب زدن، سرعت عمل ورزشکار را بالا برده و در نتیجه ورزشکار بدون احساس خستگی می تواند علاوه بر مدت زمان بیشتر برای طناب زدن به انجام حرکات حرفه ای نظیر طناب دوتایی (دبل آند)، ضرب دری، طناب زدن یک پا در میان، و باکستر استپ را انجام دهد. هدف استفاده از طناب های سرعتی بیشتر افزایش قدرت پاها است و در کنار این امر به امر چربی سوزی و کاهش وزن نیز می توان اشاره کرد. به منظور تقویت غضلات پا، توصیه می شود که طناب زدن با زناب سرعتی بدون کفش صورت گیرد.

چگونه باید از طناب سرعتی استفاده کرد؟

پیش از استفاده از طناب های سرعتی ابتدا از وسط طناب را در زیر پای خود قرار داده و آن را طوری تنظیم کنید که از دو سمت تا پهلوی شما بالا بیاید. دستگیره های طناب را باید در دو طرف و به صورت ثابت با دست نگه داشت. سپس با یک سرعت متعادل نسبت به چرخاندن طناب اقدام نمود. پس از به حرکت درآمدن طناب می توان با مدت دلخواه به طناب زدن ادامه داد. البته به ورزشکاران و افراد مبتدی پیشنهاد می شود تا در ابتدا با استفاده از طناب های عادی نسبت به  عمل طناب زدن اقدام نمایند. پس از آشنایی با عمل طناب زنی پیشنهاد می گردد تا با طناب سرعتی شروع به کار نمایند. افراد مبتدی باید دقت نمایند که در ابتدای کار از زیاد کردن سرعت طناب سرعتی باید پرهیز نمایند.

اسپرت کالا وب سایتی معتبر برای خرید طناب سرعتی

برای خرید وسایل ورزشی با کیفیت می بایست به یک وب سایت معتبر نظیر اسپرت کالا مراجعه نمود. در وب سایت اسپرت کالا طناب سرعتی قابل تنظم MaxWell با طول قابل تنظیم سه متر، وزن 80 گرم و رنگ مشکی موجود می باشد. برند MaxWell با ارائه وسایل ورزشی ساخته شده از متریال با کیفیت، قابل مقایسه با بهترین برند های به روز اروپایی می باشد.

دسته‌بندی