ترامپولین

کمی صبر کنید...
ترتیب نمایش:


ترامپولین

ترامپولین به معنای پرش محکم می باشد؛ اما ترامپولین جدای از این به معنای یک نوع وسیله است که در ورزش ژیمناستیک و به منظور افزایش انعطاف بدن مورد استفاده قرار می گیرد. در سال 1971 شخصی به نام جورج نیست ترمپولین را اختراع کرد و سپس انجمنی به نام ترامپولین آمریکا تشکیل داد. نکته جالب این بود که به دلیل عملکرد موثر این وسیله در افزایش انعطاف بدن ورزشکاران، از این وسیله به عنوان یکی از تمرینات فضا نوردان ناسا مورد استفاده قرار گرفت.  ترامپولین تا جایی پیشرفت که به عنوان موثر ترین ابزار ورزشی ساخته شده توسط انسان شناخته شد.

ترامپولین

استفاده از ترامپولین راهی برای حفظ سلامتی

ترامپولین به دلیل داشتن مزایای بی شماری که هم در حالت فیزیکی و هم در حالت آموزشی دارد بسیار مورد توجه قرار گرفته است. این مزایای عبارت اند از:

  • کمک به ارتقای سیستم قلبی و عصبی: پرش های بلند بر روی ترامپولین با ایجاد افزایش ضربان قلب به بهبود عملکرد سیستم قلب و عروق و همچنین مغز و اعصاب بدن کمک می کند.
  • کمک به لاغری: پرش های مداوم بر روی ترمپولین به افزایش سوخت و ساز بدن کمک کرده و در نتیجه علاوه بر افزایش قدرت عضلات، چربی های بدن را می سوزاند. طبق تحقیقات صورت گرفته بر روی ترامپولین، هر 10 دقیقه پریدن بر روی ترامپولین معادل با 33 دقیقه دویدن برای کالری سوزی می باشد.
  • افزایش تعادل و هماهنگی عضلاتی: در زمان پریدن بر روی ترامپولین، با هر پرش فرد مرکز ثقل بدن را یافته و سعی می کند تا تعادل خود را در حالت های مختلف حفظ نماید.
  • کمک به درمان افسردگی: دو هورمون که قاتل افسردگی به شمار می آیند، سروتونین و اندورفین می باشند. نکته جالب اینجا است که پرش بر روی ترومپولین منجر به ترشح این هورمون ها و در نتیجه افزایش شادی می انجامد.
  • کمک به بهبود عملکرد سیستم لنفاوی: سیستم لنفاوی بدن انسان محل تجمع سموم بدن است و تنها عامل کمک کننده به بهبود عملکرد این سیستم تحرک می باشد. ترومپولین بیشترین میزان تحرک را به بدن اعمال کرده و در نتیحه به بهبود عملکرد سیستم لنفاوی کمک می کند.
  • کمک به کنترل حرکات بدن: هر بار پرش بر روی ترمپولین به فرد این امکان را می دهد تا حرکات خود در هنگام پرش و پس از آن فرود آمدن را کنترل نماید.

ویژگی های ظاهری ترامپولین

ترامپولین در ظاهر یک تشک لاستیک کشسان است که توسط فنر های محکم به یک فریم فلزی بسته شده است. این تشک بر روی پایه های فلزی قرار گرفته است و در اطرافش چارچوب فلزی قرار دارد. این چارچوب فلزی، پایه ها و همچنین فنر ها ضد زنگ می باشد و در اثر ماندن در محیط بیرون دچار مشکل نخواهند شد. تشک ترامپولین حالت پرتابی ندارد، بلکه این فنر های دور تا دور تشک هستند که حالت پرتابی را ایجاد کرده و فرد را به سمت بالاپرتاب خواهند کرد.

اسپرت کالا وب سایتی معتبر برای خرید ترامپولین

برای خرید ترامپولین می بایست به یک وب سایت معتبر و فعال در زمنیه وسایل ورزشی مراجعه نمود که در این میان اسپرت کالا بهترین انتخاب می باشد. در اسپرت کالا دو نوع ترامپولین موجود است. نوع اول ترامپولین دایره ای Agilinex که دارای وزن 6 کیلوگرم و قطر صفحه یک متری بوده و نوع دوم ترامپولین شش ضلعتی Agilinex که دارای وزن 6 کیلوگرم و قطر صفحه یک متری می باشد. برند Agilinex با ارائه وسایل ورزشی ساخته شده از متریال با کیفیت قادر به رقابت با بهترین برند های اروپایی می باشد.

دسته‌بندی